قیمت جت فن

قیمت جت فن می تواند از عوامل تعیین کننده برای انتخاب نوع جت فن مورد استفاده باشد. جت فن ها در مدل ها و اندازه های مختلفی در بازار موجود هستند و هر کدام از آن ها بسته به نوع سیستم استفاده شده دارای قیمت های مختلفی هستند. شما بر اساس بودجه باید جت فن با خصوصیات مورد نیاز را انتخاب نمایید. قیمت جت فن بر اساس عوامل مختلف تاثیر گذار بر مدل آن مشخص خواهد شد.

قیمت جت فن یکی از عوامل تعیین کننده برای انتخاب افراد است. جت فن به طور کلی محصولی بسیار مهم برای ساختمان ها و مکان های عمومی به شمار می رود و صاحبان ساختمان و صنایع باید به فکر تهیه آن ها باشند. با توجه به شرایط اقتصادی قیمت می تواند یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار برای انتخاب مدل باشد. در ادامه در خصوص عوامل موثر بر قیمت جت فن بیشتر توضیح خواهیم داد.

قیمت جت فن به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی جت فن ها بخش مهمی از سیستم تهویه ساختمان ها و اماکن عمومی را تشکیل می دهند و باید با اطلاعات کافی برای تهیه آن ها اقدام کرد. جت فن ها مدل های مختلفی دارند اما همگی به عنوان بازو های اصلی سیستم تهویه، عمل ایجاد فشار و گردش هوا را انجام می دهند. جت فن ها می توانند به خوبی سطح بسیار زیادی از فضا را تحت پوشش خود قرار دهند و به شکلی موثر تمامی آلودگی ها را خارج کنند. وجود مدل های متنوع و کارایی های مختلف این محصولات موجب شده قیمت جت فن به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در ادامه به معرفی و توضیح عوامل موثر بر قیمت جت فن خواهیم پرداخت.

نقش نوع و مدل در قیمت جت فن

جت فن ها در مدل های مختلفی در بازار موجود هستند. هر کدام از مدل ها دارای ویژگی های خاصی هستند که به همین جهت نیز قیمت متغییری خواهند داشت. ویژگی های مهمی که در جت فن ها استفاده می شوند می توانند بر روی قیمت جت فن نیز تاثیر بگذارند. برای مثال مدل های پایه با توان موتور معمولی پایین ترین قیمت جت فن را به خود اختصاص می دهد. اما مدل هایی با پروانه های رادیال برای استفاده در آلودگی های بیشتر قیمت بیشتری دارند. مدل هایی که قابلیت برگشتی دارند نیز قیمت بسیار زیادی دارند. به طور کلی عوامل زیر از نظر مدل می توانند موجب افزایش قیمت جت فن شوند.

جت فن ها دارای مدل های مختلفی از نظر نوع موتور و توان تولیدی هستند و بر قیمت جت فن موثر است. این هواکش های قدرتمند بر اساس همین موارد نیز می توانند قیمت متفاوتی داشته باشند.

• توان تولیدی موتور. توان تولیدی موتور به شکل مستقیم به نوع موتور بستگی خواهد داشت. معمولا در جت فن از موتور آکسیال استفاده می شود. هر مقدار موتور بزرگتر باشد پوسته و دیگر اجزا نیز بزرگ خواهند بود و قیمت جت فن تمام شده محصول را بیشتر خواهند کرد.

• قابلیت های تنظیم و صرفه جویی در مصرف موتور.

• نوع پروانه های استفاده شده در جت فن. پروانه ها نیز در کنار موتور تاثیر زیادی بر روی توان تولیدی و همچنین قیمت محصول دارند. پروانه های فلزی و سبک دارای قیمت بیشتری هستند ولی برخی مدل ها از پروانه های فلزی با آلیاژ های سنگین تر استفاده می کنند که قیمت محصول را کاهش می دهد اما اتلاف انرژی بیشتری دارند.

• قابلیت تغییر جهت هوا و انعطاف پذیری های قسمت ورودی و خروجی.

برخی مدل های جت فن می توانند جهت جریان هوا را برعکس کنند و یا از ساختار ورودی و خروجی انعطاف پذیر استفاده می کنند. تمامی این موارد نیازمند قطعات بهتر و گران قیمت تر است که می تواند سرانجام بر روی قیمت جت فن تاثیر مستقیم گذاشته و آن را افزایش دهد.

• نوع موتور و ساختار استفاده شده که می تواند بین فن آکسیال و سانتریفیوژ متغیر باشد. جت فن ها به طور کلی به دو دسته آکسیال و سانتریفیوژ تقسیم می شوند. مدل های آکسیال ساختار استوانه ای دارند و در بیشتر مکان ها از این مدل ها استفاده می شود. به دلیل استفاده بیشتر مدل های آکسیال در توان تولیدی برابر قیمت جت فن کمتری از فن های سانتریفیوژ کتابی دارند.


alt="قیمت


نقش برند و شرکت تولید کننده در قیمت جت فن

شرکت های مختلفی در ایران به واردات مدل های مختلف جت فن می پردازند. مهم ترین موردی که می تواند بر روی قیمت جت فن از این نظر تاثیر بگذارد نام تولید کننده و همچنین پوسته کلی جت فن است. مهم ترین بخش جت فن ها به موتور و همچنین طراحی پوسته بر می گردد. مدل هایی گران ترین قیمت ها را خواهند داشت که از موتور های قدرتمند از برند های معروف استفاده کنند.

در کنار برند تولید کننده موتور، یکی از عوامل موثر بر قیمت جت فن ضمانت نامه های ارائه شده همراه محصول است. معمولا هرچه ضمانت نامه معتبرتر و با مدت زمان بیشتری باشد، قیمت جت فن نیز بیشتر خواهد شد. داشتن ضمانت موجب می شود مشتری با خیالی راحت تر محصول را انتخاب نماید ولی از طرف دیگر هزینه های ضمانت نامه و پشتیبانی موجب می شود قیمت جت فن نیز افزایش یابد.

در هنگام تهیه هر محصولی باید ابتدا به معروف ترین تولید کننده ها مراجعه کرد. این شرکت ها بر اساس نام و تجربه خود استاندارد کیفیت آن کالا را مشخص می کنند. برخی برند ها به واسطه همین برند خود مبلغ اضافه ای دریافت می کنند. شما باید سعی کنید بهترین کیفیت را با کمترین قیمت تهیه نمایید. در ایران هم شرکت های مختلفی هستند که به تولید و مونتاژ جت فن می پردازند و مدل های تولیدی این شرکت ها نیز از نظر کیفیت کمتر از برند های معروف ندارند.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت جت فن مربوط به نوع ضمانت نامه و خدمات پس از فروش است. معمولا به دلیل رابطه اقتصادی محدود، برند های خارجی در ایران خدمات پس از فروش مناسبی ندارند و به همین علت تهیه کالا های ایرانی با ضمانت نامه کامل و معتبر می تواند انتخابی بهتر و کم ریسک تر باشد.

نقش حسگر های استفاده شده در قیمت جت فن

حسگر ها به نوعی مکمل و چشم های جت فن ها هستند. حسگر های دود و آتش می توانند میزان دود و گاز های مضر در فضا را بسنجند و به جت فن ها دستور کار بدهند. این کار می تواند هم از مصرف انرژی و فشار مضاعف به جت فن بکاهد و هم در هنگام حریق به جت فن کمک کند تا با سرعت بیشتری برای جلوگیری از پیشروی آتش اقدام کند. به همین علت استفاده از حسگر های دقیق و با کیفیت اهمیت زیادی در سیستم تهویه دارد.

قیمت جت فن نیز به قیمت حسگرهای به کار رفته همراه جت فن ها بستگی دارد. حسگر ها دارای حساسیت های مختلف هستند و بسته به نوع شرکت تولید کننده و قطعات به کار رفته دارای طول عمر مختلفی هستند. سعی کنید بهترین حسگر ها را انتخاب نمایید تا از هر نظر خیالی آسوده داشته باشید.

نقش میزان مصرف انرژی در قیمت جت فن

مصرف انرژی در هنگام خرید هر کالایی باید مد نظر قرار گیرد. جت فن ها معمولا به شکل دائمی مورد استفاده قرار می گیرند و به همین علت نیز مصرف انرژی آن ها کاملا مدنظر است. بیشتر مدل های جت فن ها از موتور های کم مصرف استفاده می کنند و حسگر ها نیز به آن ها کمک می کنند تا مصرف را کاهش دهند. به طور کلی قیمت جت فن با میزان مصرف و توان تولیدی رابطه دارد و جت فن با مصرف کمتر و توان تولیدی بالاتر قیمت بیشتری خواهد داشت.

دلیل اهمیت توجه به قیمت جت فن

• در هر خریدی باید با توجه به بودجه کلی خرید ، قیمت جت فن نیز باید بر اساس نیاز و همچنین گزینه های مد نظر و سقف بودجه مشخص شود.

• جت فن ها دارای مدل های مختلفی هستند و ممکن است برخی ویژگی های جت فن اصلا به کار شما نیاید. شما باید نیاز خود را مشخص کنید و جت فنی با ویژگی های مورد نظر خود تهیه نمایید. در این شرایط هزینه ای بیشتر برای جت فن خود نخواهید پرداخت.

• در صورتی که جت فن مناسب خود را با کمترین بودجه در اختیار بگیرید، می تواند مبلغ باقی مانده از بودجه را برای خرید حسگر های دقیق تر و با کیفیت تر هزینه کنید. حسگر بهتر موجب می شود شما ایمنی بیشتری داشته باشید.

نقش محدوده قابل پوشش در قیمت جت فن

محدوده قابل پوشش جت فن به شکل مستقیم به توان تولیدی موتور و همچنین طراحی پوسته و ایرودینامیک دستگاه بستگی دارد. هر قدر محدوده تحت پوشش جت فن بیشتر باشد به معنی قدرت و توان بالاتر است. قیمت جت فن با توان بالاتر نیز همواره بسیار بیشتر از مدل های معمولی است. البته شما در تمامی مکان ها به جت فن با محدوده پوشش بالا نیاز نخواهید داشت. می توانید از مدلی استفاده کنید که بر اساس اندازه فضا توان تولیدی داشته باشد و یا حتی براساس طراحی اولیه ساختمان از چند مدل جت فن با توان های معمولی و پایین استفاده کنید.


alt="قیمت


قیمت جت فن

فن

مدل فن آکسیال

IFDJ

نوع عملیات

مکنده

دانلود کاتالوگ

در حال حاضر کاتالوگ اضافه نشده است.

دسترسی آسان

نوع آکسیال

جت فن

کاربرد

صنعتی

نوع اتصال پروانه به موتور

مستقیم

جنس بدنه

استیل

جنس پروانه

آهن

پوشش رنگ

اپوکسی

فرکانس (هرتز)

50

تعداد فاز

3

قطب

2

گروه رنگی

زرد

امکانات

گارد محافظ

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

تامین و تعمیر قطعات

گواهینامه

ISO 9001:2015

مدت زمان تعویض و تعمیر

12

ماه

مدت زمان تامین قطعات و تعمیر

15

سال

در حال حاضر پروژه مرتبط ثبت نگردیده است!

ثبت نظر