جت فن F300

جت فن F300 از استاندارد ترین مدل جت فن موجود در بازار است. وجود عدد f300 نمایانگر این مسئله است که جت فن F300 می تواند برای حداقل یک ساعت در دمای 300 درجه سانتی گراد به کار ادامه دهد. این استاندارد موجب می شود در هنگام ایجاد آتش سوزی جت فن F300 به کمک نیروهای آتش نشانی بیاید و علاوه بر جلوگیری از پیشرفت حریق، یک مسیر عبور و مرور عاری از دود برای آن ها باز کند. در ادامه در خصوص ویژگی ها و مزایای جت فن F300 بیشتر توضیح خواهیم داد.

جت فن F300 نام یک مدل نیست و نام یک استاندارد مورد نیاز برای جت فن هایی است که در ایران به کار گرفته می شوند. جت فن با استاندارد f300 باید بتواند حداقل به مدت یک ساعت در دمای 300 درجه سانتی گراد به کار ادامه دهد. داشتن این استاندارد موجب می شود جت فن بتواند در زمان حریق به تیم آتش نشانی کمک بسیار زیادی کند. معمولا از جت فن ها در پارکینگ ها و تونل ها استفاده می شود و هر دوی این مکان ها به دلیل سر بسته بودن مستعد کمک به پیشروی حریق هستند. بنابراین مدل های مختلف جت فن F300 باید بتواند به خوبی تا زمان رسیدن نیرو های آتش نشانی از پیشرفت حریق جلوگیری کنند. در ادامه در خصوص ویژگی ها و مزایای جت فن F300 بیشتر توضیح خواهیم داد.

ویژگی های جت فن F300

جت فن F300 از نظر ساختاری و نوع کاری تفاوتی با دیگر مدل های جت فن ها ندارد. این مدل با این استاندارد نیز معمولا از فن های آکسیال برای به گردش در آوردن هوا استفاده می کند. بیشتر مدل های جت فن F300 از ساختار استوانه ای شکل بهره می گیرند. البته برخی مدل های کتابی با ساختار سانتریفیوژ نیز در بازار موجود هستند که برای کاربری ها و مکان های خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

جت فن F300 از یک موتور الکتریکی ساخته می شود که توان تولیدی بالایی دارد و می تواند پروانه جت فن را با سرعت بسیار بالایی به گردش در آورد. در طرف دیگر پروانه های قدرتمندی نیز برای جت فن F300 در نظر گرفته شده تا بتواند حجم زیادی از هوا را جا به جا کند. بدنه جت فن F300 نیز از فولاد و یا استیل ضد زنگ ساخته می شود.

تفاوت عمده جت فن F300 با دیگر مدل های جت فن که از استاندارد های پایین تری بهره می برند، در داشتن استاندارد IP است. استاندارد IP نشان دهنده مقاومت تمام وسیله ها در برابر نفوذ آب و گرد و غبار است. تمامی مدل های جت فن F300 باید از استاندارد IP55 و بالاتر بهره ببرند و بدین ترتیب در برابر نفوذ دود و شعله مقاوم باشند. از طرف دیگر نیز تمامی مواد تشکیل دهنده جت فن F300 به شکلی تولید شده اند که در برابر دمای 300 درجه سانتی گراد و بالاتر مقاوم باشند و بتوانند به کار خود ادامه دهند.

بدنه و پروانه های جت فن F300 از مهم ترین قسمت های این دستگاه هستند. باید از موادی در ساخت این بخش ها استفاده شود که بتوانند در برابر تمامی شرایط سخت مقاومت داشته باشند. معمولا بدنه و پروانه ها از جنس آلومینیوم و یا فولاد و استیل ساخته می شوند و در حالت عادی در برابر زنگ زدگی و خوردگی و در موارد خاص در برابر دما و دود غلیظ کاملا مقاوم هستند.

کاربرد های جت فن F300

• تهویه هوای پارکینگ های بزرگ و سربسته

• تهویه هوای تونل های بلند و بدون روزنه

• تهویه هوای سوله ها و کارگاه های صنعتی

• ساخت تونل های باد صنعتی

• سیستم فشار مثبت در راه پله، راه پله اضطراری و آسانسور

مزایای استفاده از جت فن F300

• تهویه کامل هوا. جت فن F300 نقش بسیار زیادی در تهویه دائمی و کامل هوا بر عهده دارد. اصلی ترین وظیفه جت فن F300 تهویه هوای محیط و به گردش در آوردن هوای تمیز ورودی است.

• تخلیه هوای آلوده. در هنگامی که جت فن F300 در حال به گردش در آوردن هوای تازه ورودی است، هوای آلوده نیز به همین ترتیب به سمت خروجی ها هدایت می شود.

• تقابل با حریق و آتش سوزی. دلیل اصلی استفاده از جت فن F300 با این استاندارد حرارتی بالا مقابله در هنگام ایجاد آتش سوزی و حریق است. جت فن F300 می تواند به خوبی در هنگام آتش سوزی به کار خود ادامه دهد و بدین ترتیب خیال صاحبان را از ایمنی ساختمان راحت کنند. هنگامی که جت فن F300 بتواند برای حداقل یک ساعت در دمای 300 درجه به کار ادامه دهد، قطعا مسیر ورود آتش نشان ها را باز نگه خواهد داشت و از طرف دیگر نیز از پیشروی آتش به ستون ها و پی ساختمان جلوگیری خواهد کرد.

فن تخلیه دود چیست

فن تخلیه دود یکی از کاربردی ترین مدل های فن برای استفاده در موارد ضروری است. مدل های قابل حمل فن تخلیه دود توسط آتش نشانان و برای کمک به خاموش کردن حریق مورد استفاده قرار می گیرند. فن تخلیه دود در مدل های مختلفی در بازار موجود هستند و بر اساس نوع و مدل خود می توانند ویژگی های خاصی داشته باشند که به ایمنی و خاموش کردن آتش کمک خواهد کرد. در ادامه این متن به توضیح انواع فن تخلیه دود و مزایای آن ها اشاره خواهیم کرد.

فن تخلیه دود از جمله سیستم های تامین ایمنی و امنیت است که در ساختمان ها و مکان های عمومی به شکل ثابت مورد استفاده قرار می گیرند. مدل های قابل حمل آن ها نیز توسط نیروهای امدادی و آتش نشانی استفاده می شوند. فن تخلیه دود در اندازه ها و مدل های مختلفی در بازار موجود هستند و می توانند با استفاده از توان تولیدی خود علاوه بر خارج کردن دود، به خاموش کردن آتش نیز کمک کنند. برخی از مدل های فن تخلیه دود نیز در حالت عادی می توانند به عنوان فن های تهویه هوا مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه در خصوص انواع فن تخلیه دود و همچنین کاربرد ها و مزایای آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

کاربرد های فن تخلیه دود

• استفاده به عنوان سیستم تهویه هوای دائمی

• استفاده به عنوان سیستم پشتیبانی و کمک به نیروهای آتش نشانی

• استفاده به عنوان یکی از ابزار اصلی آتش نشان ها برای خاموش کردن حریق.

انواع فن تخلیه دود

فن تخلیه دود را می توان بر اساس موضوعات مختلفی دسته بندی کرد. در زیر به دسته بندی های فن تخلیه دود اشاره خواهیم کرد و در ادامه در خصوص هر کدام از دسته بندی ها به تفکیک توضیح خواهیم داد.

• بر اساس نوع نصب.

• بر اساس نوع کار.

بر اساس نوع کار پروانه.

مزایای استفاده از فن تخلیه دود

• فن تخلیه دود به شکلی طراحی شده اند که برای استفاده در دود و شرایط پر فشار آماده هستند. طراحی موتور ها به شکلی انجام شده است که از گرم شدن و انفجار موتور در دماهای بالا جلوگیری شود.

• وجود مدل های متنوع و کاربری های فراوان موجب می شود دست شما برای انتخاب مدل مناسب کاملا باز باشد. در این شرایط شما می توانید با لیست کردن نیاز ها و خواسته های خود، بهترین گزینه موجود فن تخلیه دود را انتخاب نمایید.

تمامی مدل های فن تخلیه دود از قطعات با کیفیت با طول عمر بالا ساخته شده اند. این فن ها برای موارد اضطراری و کار در شرایط سخت طراحی شده اند. بنابراین طراحان و سازندگان فن تخلیه دود از قطعاتی استفاده کرده اند که کمترین احتمال خرابی را داشته باشند. خرابی در هنگام کار ممکن است جان افراد بسیار زیادی را به خطر بیاندازد

فن تخلیه دود-جت فن پارکینگ-هواکش فشار مثبت راه پله-فن F300

فن

مدل فن آکسیال

IFDJ

نوع عملیات

مکنده

دانلود کاتالوگ

دسترسی آسان

نوع آکسیال

جت فن

کاربرد

صنعتی

نوع اتصال پروانه به موتور

مستقیم

جنس بدنه

آلومینیوم

جنس پروانه

آهن

پوشش رنگ

اپوکسی

فرکانس (هرتز)

50

تعداد فاز

1

قطب

2

رنگ بندی

در رنگ های مختلف بر حسب سفارش

امکانات

گارد محافظ

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

تامین و تعمیر قطعات

گواهینامه

EN12101

مدت زمان تعویض و تعمیر

18ماه

مدت زمان تامین قطعات و تعمیر

15سال

کشور سازنده

فرانسه

جت فن تخلیه دود مدل IFDJ: جت فن تخلیه دود پارکینگ یکی از مدرن ترین سیستم های تخلیه هوای پارکینگ می باشد که به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد (تهویه عادی و تخلیه دود در زمان آتش سوزی) . این جت فن ها می توانند به صورت دو دور یا با قابلیت نصب اینورتر انتخاب شوند که در دور پایین تر جهت تهویه عادی و در دور بالاتر در زمان تخلیه دود ناشی از حریق با کمک سنسور منوکسید کربن کاربرد دارند . همچنین این فن ها قابلیت تنظیم مقدار تخلیه هوا با کمک دمپرهای ضد حریق را دارا می باشند . کلیه سیستم های تخلیه دود ضد آتش و از معتبرترین برندهای دنیا با استاندارد EN12101-3 (کلاس F300 ، تحمل دمای 300 درجه سانتی گراد برای مدت دو ساعت) به همراه گواهینامه از معتبرترین آزمایشگاه ها و مورد تایید اداره آتش نشانی ارائه می گردند . از مزایای جت فن پارکینگ یا جت فن های F300 حذف کانال کشی در پارکینگ ها می باشد و همچنین با نصب سنسورهای منوکسید کربن و حرارت می توان در مصرف انرژی صرفه جویی نمود .

ثبت نظر