فن کانالی

فن کانالی یکی از کاربردی ترین مدل های فن موجود در بازار است. بیشتر مدل های فن کانالی اندازه ای کوچک دارند و می توانند به راحتی در داخل کانال های انتقال هوا قرار گیرند. این فن ها می توانند به عنوان فن اصلی سیستم تهویه و یا فن کمکی برای تامین فشار، مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه در خصوص انواع فن کانالی، کاربرد ها و مزایای آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

فن کانالی همانطور که از نامش پیداست برای استفاده در کانال های انتقال هوا مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا تمامی سیستم های تهویه باید به خروجی و ورودی هوا دسترسی داشته باشند و به دلیل اندازه بزرگ ساختمان ها راهی جز ایجاد کانال کشی وجود نخواهد داشت. در برخی موارد فن کانالی به کمک فن اصلی می آید تا فشار هوای اولیه را حفظ کرده و حتی افزایش دهد. البته برخی مدل های فن کانالی نیز می توانند به شکل مستقل عمل کنند. در هر صورت فن کانالی استفاده ها و مدل های مختلفی دارد که در ادامه در خصوص آن ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

فن کانالی چیست؟

فن کانالی یکی از مدل های فن در بازار است که برخلاف مدل های دیگر زیاد شناخته شده نیست اما به محض آشنایی با ویژگی ها و کاربرد های آن ها قطعا به استفاده از آن ها تشویق خواهید شد. فن کانالی مدل های فشرده و پر قدرت فن های سانتریفیوژ هستند که با استفاده از طراحی جمع و جور خود در داخل کانال های هوایی نصب شده و عمل تهویه هوا را انجام می دهند. فن کانالی به دلیل ساختار سانتریفیوژ از نیروی گریز از مرکز برای به گردش در آوردن هوا استفاده می کنند و به خوبی می توانند بدون اینکه سر و صدا و لرزش زیادی ایجاد کنند توان تولیدی بالایی را در اختیار شما قرار دهند.

انواع فن کانالی از نظر شکل

• فن کانالی دایره ای. فن کانالی دایره ای برای کانال هایی به شکل دایره طراحی شده اند. طراحی دایره ای فن سانتریفیوژ زیاد معمول نیست و تنها مدل هایی از این فن ها که ساختار دایره ای به خود می گیرند فن های کانالی هستند. این مدل ها شبیه به اتصالات لوله هستند و از یک ورودی و خروجی در امتداد یکدیگر استفاده می کنند. برخی مدل ها حتی قابلیت برعکس کردن جریان هوا را نیز در خود دارند که در موارد اضطراری می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

• فن کانالی مستطیلی. برخی کانال ها به شکل مستطیل و مکعب هستند و به همین دلیل باید از فن هایی با همین شکل استفاده کرد. فن کانالی مستطیلی شبیه مدل های اصلی سانتریفیوژ هستند و البته طراحی فشرده تری نسبت به مدل های اصلی دارند. بیشتر کانال های هوایی به دلیل نوع ساختمان ها از شکل مستطیل استفاده می کنند و به همین دلیل نیز استفاده از این نوع فن در مقایسه با مدل های دایره ای بیشتر است.

انواع فن کانالی از نظر کاربرد

• فن کانالی مستقل. مدل های مستقل از توان تولیدی بالایی استفاده می کنند و قابلیت تنظیم و ویژگی های بیشتری نیز دارند. این مدل ها به عنوان فن اصلی سیستم تهویه کار می کنند و معمولا در کانال هایی که طول زیادی ندارند مورد استفاده قرار می گیرند.

• فن کانالی مکمل. فن کانالی مکمل به عنوان بخشی از سیستم تهویه اصلی مورد استفاده قرار می گیرند. در این سیستم ها فن کانالی به عنوان پشتیبان و تشدید کننده فشار هوا استفاده می شود. در شرایطی که طول کانال زیاد شود، فشار هوای تولیدی توسط فن اصلی در طول لوله کاهش می یابد و زمانی که به مقصد می رسد شرایط اولیه را نخواهد داشت. در این موقعیت یا باید از فن های اصلی با قدرت تولیدی بالاتر استفاده کرد که می تواند موجب افزایش بیش از اندازه هزینه شود و یا یک فن کانالی را در مسیر نصب کرد. فن کانالی فشار هوای تولیدی را تشدید می کند و بدین شکل فشار اولیه حفظ و یا حتی در شرایطی بیشتر نیز خواهد شد.

فن کانالی آکسیال

فن

مدل فن آکسیال

IFDAA / IFDAB

نوع عملیات

مکنده

دانلود کاتالوگ

در حال حاضر کاتالوگ اضافه نشده است.

دسترسی آسان

نوع آکسیال

کانالی

کاربرد

صنعتی

نوع اتصال پروانه به موتور

مستقیم

جنس بدنه

استیل

جنس پروانه

آلومینیوم

پوشش رنگ

اپوکسی

فرکانس (هرتز)

50

تعداد فاز

1

قطب

2

گروه رنگی

نارنجی

امکانات

گارد محافظ

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

تامین و تعمیر قطعات

گواهینامه

ISO 9001:2015

مدت زمان تعویض و تعمیر

12ماه

مدت زمان تامین قطعات و تعمیر

15سال

در حال حاضر پروژه مرتبط ثبت نگردیده است!

ثبت نظر