هواکش صنعتی آکسیال

هواکش صنعتی آکسیال یکی از مدل های بسیار پر کاربرد هواکش در صنعت است. هواکش صنعتی آکسیال از کاربری بسیار ساده و آسانی استفاده می کنند و در کنار سادگی توان تولیدی بالایی دارند. هواکش صنعتی آکسیال می توانند به خوبی گردش هوا را انجام دهند و از نظر قیمت نیز از مدل های دیگر ارزان تر هستند. در ادامه در خصوص مدل های مختلف هواکش صنعتی آکسیال و همچنین نکات خرید و نصب آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

هواکش صنعتی آکسیال یکی از پرکاربرد ترین مدل های استفاده شده در صنایع مختلف است. هواکش های آکسیال به طور کلی روش کاری بسیار ساده ای دارند و به همین علت نیز کاربرد های فراوانی در تمامی صنایع به دست آورده اند. این هواکش ها به خوبی از پس تمامی وظایف بر می آیند و به دلیل ساختار ساده خود از نظر تعمیر و نگهداری نیز در شرایط مطلوبی قرار دارند. در ادامه در خصوص انواع هواکش صنعتی آکسیال، ویژگی ها و همچنین نکات مربوط به خرید، نصب و نگهداری این مدل هواکش بیشتر توضیح خواهیم داد.

هواکش صنعتی آکسیال چیست؟

شرکت ایرانیان فن

نقش هواکش صنعتی آکسیال در تهویه هوا

هواکش ها بخش اصلی نیروی کار سیستم های تهویه هوا هستند. برای اینکه یک سیستم تهویه هوای مناسب داشته باشید باید هواکش را با اندازه و نوع مناسب انتخاب نمایید. هواکش انتخابی باید سرعت کافی (در حرکت هوا) برای جذب آلاینده ها از منبع را فراهم کند، هوای آلوده را از طریق مجاری خود به داخل بکشد و سپس از طریق بخش خروجی ، هوا را به سمت بیرون هدایت کند. تمامی مدل های هواکش صنعتی آکسیال می توانند به خوبی نقش تهویه هوا محیط را برعهده گیرند و با استفاده از پروانه های قدرتمند خود هوای تمیز به داخل ساختمان وارد کنند. از طرف دیگر نیز هواکش صنعتی آکسیال می توانند به خوبی نقش خنک کننده را برای دستگاه های مختلف ایفا کنند.


@title


انواع هواکش صنعتی آکسیال

• هواکش صنعتی آکسیال دیواری.

• هواکش صنعتی آکسیال سقفی.

• هواکش صنعتی آکسیال کانالی.

• هواکش صنعتی آکسیال قابل حمل.

ویژگی های هواکش صنعتی آکسیال

• در صورتی که مقاومت هوای کمی در فضا وجود داشته باشد، هواکش صنعتی آکسیال می توانند مقادیر زیادی از هوا را جا به جا کنند.

• برخی مدل های هواکش صنعتی آکسیال دارای کانال یا لوله می باشند. بدین ترتیب هواکش صنعتی آکسیال جای کمتری را اشغال می کنند و می توانند در کانال های هوایی نصب شوند. البته این مدل ها به دلیل شکل پره های خود فقط می توانند هوای تمیز را خارج کنند و در صورت وجود آلودگی در هوای عبوری دچار مشکل خواهند شد.

• هواکش صنعتی آکسیال با توجه به مدل های متعدد خود در اندازه های مختلفی نیز در بازار موجود است که می توان با توجه به نیاز و هم چنین محیط مورد استفاده از میان آن ها انتخاب کرد.

دلایل انتخاب هواکش صنعتی آکسیال

• وقتی در شرایط صنعتی به یک جریان نسبتا زیاد در یک سیستم با فشار کم نیاز دارید، باید هواکش صنعتی آکسیال را به عنوان اصلی ترین گزینه خود قرار دهید. قدرت هواکش باید در محدوده بهینه خود و یا در نقطه کارایی حداکثر یا پایین تر از آن، انتخاب شود. نقطه کارآیی حداکثر منطقه ای است که به عنوان زاویه منحنی مشخصه هواکش شناخته می شود و در این شرایط هواکش صنعتی آکسیال در کم صداترین حالت خود با بیشترین توان عمل خواهد کرد.

• هواکش صنعتی آکسیال دارای مدل های مختلفی هستند و شما می توانید بر اساس خواسته ها و نیاز های خود مناسب ترین مدل را انتخاب نمایید. در این شرایط است که شما می توانید به بهترین کارایی دست یابید.

• از نظر قیمتی نیز تمامی مدل های آکسیال از مدل های سانتریفیوژ با توان تولیدی برابر ارزان تر هستند.

• نصب و نگهداری هواکش صنعتی آکسیال نیز بسیار ساده تر و ارزان تر از مدل های دیگر است.


@title


در هنگام انتخاب هواکش صنعتی آکسیال به چه نکاتی توجه نماییم؟

• به دلیل وجود مدل های متعدد در میان هواکش صنعتی آکسیال باید نیاز های خود را به شکل کامل مشخص نمایید و سپس به انتخاب بهترین گزینه بپردازید. سعی کنید از مشاوران فنی کمک بگیرید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

• در زمان خرید به دور الکتروموتور دقت نمایید ، در صورتیکه هواکش صنعتی آکسیال در محیطی نصب می شود که نیاز به صدای کمتری می باشد از دورهای پایین تر استفاده نمایید .

• محل نصب هواکش نیز یکی نکاتی است که پیش از انتخاب هواکش باید در نظر بگیرید. اگر مدلی انتخاب نمایید و نتوانید محل نصب مناسبی برای آن پیدا کنید قطعا دچار مشکل خواهید شد. بنابراین مدل را با فضا های موجود در ساختمان بررسی کنید.

• به نوع جنس بدنه، قطعات و پروانه های هواکش صنعتی آکسیال توجه نمایید تا بتوانید مدلی با طول عمر بالاتر و کیفیت بیشتر انتخاب کنید.

• داشتن ضمانت نامه می تواند یکی از گزینه های مهم خرید باشد. به اعتبار و مدت زمان ضمانت نامه نیز توجه نمایید.

در هنگام نصب هواکش صنعتی آکسیل به چه نکاتی توجه نماییم؟

• به محل نصب و تراز بودن آن توجه ویژه ای داشته باشید. در صورتی که هواکش صنعتی آکسیال به درستی نصب نشود، ممکن است توان تولیدی دستگاه کاهش یابد و یا سر و صدای دستگاه زیاد شود.

• به سیم کشی توجه کنید و سعی کنید طول کابل کشی بیشتر از حد استاندارد نشود. از کابل های با کیفیت و قوی استفاده کنید تا در صورت کارکردن زیاد هواکش دچار داغ شدن کابل و قطعی سیستم نشوید.

• در صورت نصب هواکش در فضای بیرونی، به نحوه قرار گرفتن آن در معرض باد و باران توجه کنید و سعی کنید هواکش صنعتی آکسیال را در فضایی سر پوشیده و بدور از شرایط جوی نامساعد نصب نمایید.

• محل ورودی و خروجی هواکش صنعتی آکسیال باید از آلودگی به دور باشد تا هواکش بتواند به خوبی کار کند. در صورتی که ورودی هوای هواکش در مقابل آلودگی باشد هوای آلوده وارد می شود و در صورتی که خروجی نیز در مقابل آلودگی قرار گیرد پره ها دچار مشکل می شوند و عملکرد هواکش افت می کند.


@title


برای تعمیر و نگهداری هواکش صنعتی آکسیال به چه نکاتی توجه نماییم؟

• بررسی های هواکش را به صورت دوره ای انجام دهید. هواکش صنعتی آکسیال معمولا به شکل دائمی در حال کار است و یکی از مهم ترین بخش های سیستم تهویه به حساب می آید. بنابراین سعی کنید همیشه آن ها را بررسی کنید تا از صحت عملکرد درست تمامی بخش ها مطمئن شوید.

• نظافت پره های هواکش صنعتی آکسیال در محیط هایی که هوای آلوده وجود دارد الزامی است. نشستن ناخالصی ها بر روی پره ها می تواند بر روی قدرت تولیدی هواکش تاثیر کاملا منفی بگذارد. به همین دلیل سعی کنید در فواصل زمانی کوتاه تمامی بخش های هواکش را نظافت کنید، همچنین باعث نابالانسی پروانه می شود که در صورت عدم توجه باعث شکستن پروانه و آسیب جدی به دستگاه می شود.

• در صورت امکان مدل هایی از هواکش صنعتی آکسیال را انتخاب نمایید که دارای موتور هایی با قابلیت تنظیم سرعت باشند. بدین ترتیب می توانید بر اساس میزان نیاز قدرت دستگاه را مشخص کنید و از ایجاد فشار هوای بی مورد جلوگیری کنید. این امر به صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین افزایش طول عمر هواکش صنعتی آکسیال نیز کمک شایانی خواهد کرد.

منبع1

منبع2

منبع3

دسترسی آسان

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

در حال حاضر مقاله مرتبط ثبت نگردیده است!

در حال حاضر پروژه مرتبط ثبت نگردیده است!

ثبت نظر