کولر آکسیال آبی

کولر آکسیال آبی یکی از مدل های جدید کولر است که در سال های اخیر در حال یافتن جای خود در بازار است. کولر های آبی قدیمی از موتور های سانتریفیوژ استفاده می کردند که استفاده و نگهداری این کولر ها را سخت و مشکل می کرد. در سال های اخیر پروانه های آکسیال نیز به عنوان کولر آبی استفاده می شوند و توانسته اند این کولر ها را به مدل های پرکاربرد تری تبدیل کنند. در ادامه در خصوص انواع مدل های کولر آکسیال آبی و مزایای آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

کولر آکسیال آبی از مدل های جدید کولر آبی است که به جای استفاده از پروانه های سانتریفیوژ، از پروانه آکسیال به عنوان دمنده استفاده می کند. اساس کاری کولر آکسیال آبی با مدل های قدیمی تفاوت زیادی ندارد اما به دلیل استفاده از تکنولوژی و طراحی جدیدتر، کولر آکسیال آبی می توانند به شکلی بهینه تر کار کنند و همین امر موجب افزایش استفاده از کولر آکسیال آبی در سال های اخیر شده است. در ادامه در خصوص نحوه کار، انواع و همچنین مزایای استفاده از کولر آکسیال آبی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کولر آکسیال آبی چیست؟

شرکت ایرانیان فن

کولر آکسیال آبی چگونه کار می کند؟

کولر آکسیال آبی از نظر نوع کاری تفاوت زیادی با مدل های معمولی ندارد. کولر آکسیال آبی از پروانه اصلی آکسیال استفاده می کنند و در مقابل این پروانه به جای پوشال از پد های سلولزی استفاده می شود. پد های سلولزی توسط جریان آب متناوب خیس می شوند و پس از برخورد هوای گرم به این پد ها، تبخیر صورت می گیرد و بدین ترتیب هوای خنک ایجاد می شود.


@title


تفاوت کولر آکسیال آبی با مدل های سانترفیوژی معمولی

کولر آکسیال آبی در دو مورد با مدل های معمولی تفاوت دارد. اولین مورد استفاده از پروانه آکسیال محوری به جا پروانه سانتریفیوژ گریز از مرکز است. تفاوت دوم نیز در استفاده از پد سلولزی به جای پوشال است. همین دو مورد موجب ایجاد تفاوت هایی می شود که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

• توان تولیدی و همچنین مصرف انرژی پروانه آکسیال بهینه تر از پروانه های سانتریفیوژ است.

• طول عمر پد های سلولزی بیشتر از پوشال های معمولی است.

• دمای بهینه ای که پد های سلولزی ایجاد می کنند کمتر از پوشال است که موجب خنکی بیشتر می شود.

• پروانه آکسیال بدون تسمه و پولی کار می کند و همین امر نیز موجب کاهش اتلاف انرژی می شود.

• به دلیل نوع پروانه و همچنین پد های سلولزی، کولر های آکسیال فقط می توانند به شکل مستقیم مورد استفاده قرار گیرند و امکان کانال کشی و نصب آن ها بر روی سقف ساختمان ها وجود ندارد.

انواع کولر آکسیال آبی

کولر آکسیال آبی را می توان بر اساس موارد مختلفی دسته بندی کرد. در زیر به برخی از این دسته بندی ها اشاره کرده و در رابطه با هر کدام توضیحات لازم را ارائه خواهیم کرد.

انواع کولر آکسیال آبی از نظر نوع کاربرد

کولر آکسیال آبی از نظر کاربرد به دو دسته کلی تقسیم می شود.

کولر آکسیال آبی صنعتی. مدل های صنعتی که به دلیل مصرف بهینه و کاربردی تر خود زودتر نیز به بازار عرضه شدند می توانند در کنار توان تولیدی بالا، مصرف انرژی کمی نیز داشته باشند. معمولا فضا های صنعتی آلودگی بیشتری دارند و کولر های قدیمی پوشالی خیلی زود به دلیل آلودگی دچار مشکل می شدند. استفاده از پد های سلولزی این مشکل را به حداقل رسانده و طول عمر بالایی برای کولر و پد های آن تضمین شده است.

کولر آکسیال آبی خانگی. پس از موفقیت بسیار زیاد مدل های صنعتی، تولید کننده های مختلف مدل های خانگی را نیز به بازار عرضه کردند. این مدل ها در اندازه ها و مدل های مختلفی در بازار موجود هستند. مدل های ثابت و قابل حمل این کولر ها را می توانید در منازل، دفتر کار ها و همچنین مغازه ها و فروشگاه های مختلف مشاهده کنید.

انواع کولر آکسیال آبی از نظر نوع نصب

کولر آکسیال آبی از نظر نوع و مکان نصب به دو دسته تقسیم می شوند.

• کولر آکسیال آبی ثابت. مدل های ثابت از چرخ و یا پایه های برای حمل و استفاده غیر ثابت بهره نمی برند. این مدل ها که معمولا توان تولیدی بالایی نیز دارند باید بر روی دیوار ها و یا پنجره ها و به شکل دائمی نصب شوند.

• کولر آکسیال آبی قابل حمل. مدل های قابل حمل از پایه ها و چرخ هایی برای حمل و نقل استفاده می کنند. می توان این مدل کولر ها را در تمامی فضا ها استفاده کرد و در صورت عدم نیاز نیز آن ها را جمع کرده و در گوشه ای قرار داد.

کاربرد کولر آکسیال آبی

• استفاده در مغازه ها و فروشگاه ها

• استفاده در کارخانه و کارگاه های صنعتی

• سیستم تهویه ورزشگاه ها و سالن های ورزشی

• استفاده در مرغداری ها، سردخانه ها و گلخانه ها

مزایای استفاده از کولر آکسیال آبی

• کولر آکسیال آبی در مدل های مختلفی در بازار موجود هستند که همین تنوع موجب انتخاب بهتر برای کاربران می شود. آن ها می توانند بر اساس سلیقه و نیاز خود مدل مناسب کولر آکسیال آبی را تهیه نمایند.

• تمامی قطعات و پروانه های استفاده شده در کولر آکسیال آبی از فناوری های جدید و طراحی به روز استفاده می کنند. این عامل سبب می شود کولر آکسیال آبی علاوه بر داشتن توان تولیدی بالا، مصرف انرژی بسیار کمی داشته باشند و بیشتر آن ها نیز از بازده انرژی رده بالا یا همان A پیشتیبانی می کنند. از طرف دیگر نیز استفاده از طراحی جدید موجب شده مصرف آب کولر آکسیال آبی نیز به میزان چشمگیری کاهش یابد.

• استفاده از فن های آکسیال موجب شده تعمیر و نگهداری کولر آکسیال آبی نیز بسیار آسان و ساده باشد. تمامی مدل های آکسیال ساختار ساده تر و تعمیر پذیری بهتری دارند که این مدل را از نظر نگهداری طولانی مدت در شرایط بهتری قرار می دهد.

• تمامی مدل های کولر آکسیال آبی از قطعات با کیفیت ساخته می شوند. تمامی مدل های کولر آکسیال آبی از مواد اولیه با کیفیت و یا آهن با پوشش رنگ کوره ای ساخته می شوند و همین عامل موجب شده هم در مدل های قابل حمل وزن کمتری داشته باشند و هم طول عمر دستگاه به میزان چشمگیری افزایش یابد.

• برخی مدل های کولر آکسیال آبی از ریموت کنترل نیز برای کنترل دستگاه استفاده می کنند. به طور کلی کنترل مناسبی بر روی عملکرد های دستگاه خواهید داشت و می توانید به خوبی نوع کار و فعالیت دستگاه را بر اساس نیاز های خود تنظیم کنید. این عامل می تواند به کاهش مصرف انرژی و همچنین افزایش طول عمر کولر آکسیال آبی نیز کمک کند.

• پد های سلولزی دارای طول عمر بالایی هستند و از ایجاد بیماری ها نیز جلوگیری می کنند. در صورت استفاده از مدل های مخصوص حتی می توانید به شکل ساده از فیلتر هایی برای هوای ورودی استفاده نمایید که به بهبود تنفس و هوای موجود کمک می کنند. به طور کلی پد های سلولزی یکی از تکنولوژی های جدید و با کیفیتی هستند که به خوبی توانسته اند جای پوشال های قدیمی را پر کنند.

• بیشتر مدل های کولر آکسیال آبی از مخزن آب به جای اتصال مستقیم به شیر استفاده می کنند. وجود چنین ویژگی این امکان را به شما می دهد که بتوانید در کنار استفاده از آب، ترکیبات ضد عفونی کننده و خوشبو کننده را نیز به آب اضافه کنید تا کیفیت هوای ورودی را افزایش دهید.

منبع1

منبع2

منبع3

دسترسی آسان

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

در حال حاضر مقاله مرتبط ثبت نگردیده است!

در حال حاضر پروژه مرتبط ثبت نگردیده است!

ثبت نظر