هواساز صنعتی

هواساز صنعتی دستگاهی است که برای گرمایش و سرمایش ساختمان های صنعتی و سالن های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. در محیط های وسیع و بزرگ حتما باید از سیستم های تهویه برای بهتر کردن شرایط تنفس افراد استفاده کرد. هواساز صنعتی می تواند با ایجاد هوای مطبوع و گرم و یا سرد کردن هوا، شرایط مناسبی برای افراد ایجاد کند. در ادامه در خصوص انواع و کارایی این دستگاه ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

اطلاعاتی در مورد هواساز صنعتی

شرکت ایرانیان فن

هواساز صنعتی یکی از دستگاه های بسیار مهم برای کارگاه های صنعتی و سالن های بزرگ است. وجود سرمایش و گرمایش و سیستم تهویه یکی از نکات اصلی برای فضا های وسیع و با عبور و مرور زیاد است. برای مثال سالن های ورزشی و تالار ها باید از سیستم های تهویه برای گرمایش، سرمایش و به گردش در آوردن هوا بهره ببرند. مدل های مختلف هواساز صنعتی می توانند در محیط های مختلفی نصب شوند و به خوبی وظیفه خود را انجام دهند. در ادامه در خصوص انواع هواساز صنعتی، کاربرد ها و مزایای آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

هواساز صنعتی چیست؟ هواساز صنعتی دستگاهی است که برای تهویه مطبوع سیستم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. هواساز صنعتی از کویل های گرم و سرد برای گرم و یا سرد کردن هوا استفاده می کنند. فن های قدرتمند هواساز صنعتی می توانند هوای مطبوع را در داخل فضا به گردش در بیاورند و هوای قدیمی را نیز خود جذب کنند. مدل های مختلفی از هواساز صنعتی در بازار موجود است که هر کدام در مکان های خاص کاربرد دارند.


@title


انواع هواساز صنعتی هواساز صنعتی دارای تنوع مدل های بسیار زیادی است. به همین دلیل هواساز صنعتی را از نظر کارایی و ویژگی ها و همچنین نوع هوای تولیدی دسته بندی می کنند که به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

هواساز صنعتی معمولی . مدل های معمولی ساده ترین و متداول ترین مدل هواساز صنعتی هستند. این مدل ها قابلیت تولید هوای گرم و سرد و تهویه هوا را دارند اما البته ویژگی های پیشرفته و تخصصی ندارند. هواساز صنعتی مدل معمولی در سالن های ورزشی، پاساژ ها و کارخانه هایی که آلودگی زیادی ندارند استفاده می شود.

هواساز صنعتی فول فرش . مدل های فول فرش هواساز صنعتی هوای پاکیزه صد در صدی تولید می کنند و قابلیت باز تولید هوای برگشتی را ندارند. مدل های معمولی هواساز صنعتی هوای برگشتی وارد شده به موتور را دوباره از فیلتر ها عبور داده و وارد فضا می کنند. در برخی محیط های خاص همانند بیمارستان ها و اتاق تمیز که بررسی آلودگی و باکتری ها بسیار مهم است نمی توان هوای برگشتی و مشکوک را دوباره وارد فضا کرد. در این سیستم ها دیگر قابلیت تصفیه هوای برگشتی وجود ندارد و به شکل صد درصدی هوای گرفته شده از خارج وارد سیستم می شود.

هواساز صنعتی هایژنیک . مدل های هایژنیک دارای فیلتر های ضد باکتری و میکروب هستند و این فیلتر ها به شکل چندگانه در سر تمامی قسمت های هوای تولیدی قرار دارد تا هوای نهایی وارد شده به فضا عاری از هرگونه میکروب باشد. این سیستم تشابه زیادی با مدل فول فرش دارد ولی درصد پاکیزگی هوای تولیدی توسط این مدل بالاتر است. از این دستگاه ها به شکل اختصاصی برای اتاق های تمیز و آزمایشگاه های بسیار حساس استفاده می شود.

هواساز صنعتی با هوای یگانه . سیستم های یگانه فقط می توانند یک جریان هوای تولیدی داشته باشند. این سیستم ها از یک خروجی هوا استفاده می کنند و در یک زمان نمی توان از آن ها انتظار تولید مدل های مختلف هوا با دما و درصد رطوبت متفاوت داشت.

هواساز صنعتی با هوای دوگانه . در سیستم های دوگانه دو نوع هوا با دما و درصد رطوبت متفاوت تولید می شود و از طریق کانال ها به بخش های مختلف فرستاده می شوند و در آن بخش ها بر اساس تنظیم ها و با استفاده از دمپر ها هوای مناسب و مشخص شده وارد فضا می شود. در این دستگاه ها تمامی کویل ها و سیستم ها به صورت همزمان کار می کنند تا بتوانند شرایط لازم را ایجاد کنند.

قسمت های تشکیل دهنده هواساز صنعتی کویل های سرمایش و گرمایش . یکی از قسمت های اصلی دستگاه هواساز صنعتی کویل های سرمایش و گرمایش هستند. این کویل ها با استفاده از آب گرم و سرد عبوری دمای خود را تنظیم می کنند و بدین ترتیب هوای پر فشار ساخته شده توسط فن از آن ها عبور کرده و به دمای مناسب می رسد.

سیستم موتور فن و فن . سیستم های موتور و فن نیز تولید هوا را بر عهده دارند. بر اساس مدل های مختلف هواساز صنعتی معمولا از فن های سانتریفیوژ و در برخی موارد خاص از فن آکسیال برای تولید و پخش هوا استفاده می شود.

رطوبت زن ها . در برخی محیط هایی که هوای ورودی به دستگاه بیش از حد خشک است از سیستم های رطوبت زن برای متعادل کردن هوا استفاده می شود.

رطوبت زدا ها یا قطره گیر ها . در برخی شرایط دیگر نیز سیستم های رطوبت گیر درصدی از رطوبت هوا را کاهش می دهند تا بتوانند مطبوعیت هوا را حفظ کنند.

فیلترها . فیلتر ها نیز یکی از اجزای بسیار مهم مدل های مختلف هواساز صنعتی هستند. این فیلتر ها نقش مهمی در بالا بردن سلامت و کیفیت هوای خروجی ایفا می کنند.

کاربرد های هواساز صنعتی • سیستم تهویه مطبوع کارخانه ها و کارگاه های صنعتی

• سیستم تهویه مطبوع برای سالن ها و پاساژ های بزرگ

• سیستم تهویه مطبوع برای سالن های ورزشی و ورزشگاه ها

• استفاده های خاص در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها برای داشتن سیستم تهویه هوای کاملا تمیز.


@title


مزایای استفاده از هواساز صنعتی کاهش هزینه های مصرف انرژی . سیستم های هواساز صنعتی می توانند به صورت دوگانه گرمایش و سرمایش محیط را بر عهده بگیرند. با استفاده از حسگر های دمایی پیشرفته، دستگاه هواساز صنعتی می تواند به خوبی دمای مورد نیاز را پیش بینی کرده و هوای مطبوع را وارد محیط کند. در این شرایط استفاده از دیگر سیستم های گرمایش و سرمایش از بین خواهد رفت و هوای مناسب توسط هواساز صنعتی تامین خواهد شد. هواساز صنعتی نیز به دلیل استفاده از سیستم هایی با قابلیت صرفه جویی به خوبی هزینه های مصرفی شما را کاهش خواهد داد.

توزیع یکنواخت هوای مطبوع . استفاده از فن های قدرتمند موجب می شود هوای تولیدی به شکل یک دست و کامل وارد فضا شود. هوا از طریق کویل ها گرم و یا سرد می شوند و به دلیل اینکه کویل به شکل کامل در مسیر هوا قرار دارد و دمای یکنواختی دارد، می توان انتظار داشت هوای تولیدی توسط هواساز به شکل صد در صدی دارای دمای یکسان باشد.

فیلتر کردن و پخش هوای پاکیزه . بیشتر سیستم های دیگر گرمایش و سرمایش نمی توانند در کنار ایجاد هوای مطبوع، آلودگی ها را نیز برای شما از بین ببرند. سیستم هواساز می تواند در کنار ایجاد هوای مطبوع، به شکل موثری آلودگی های موجود در هوا را نیز با استفاده از فیلتر های خود تمیز کند تا هوای تولیدی کیفیت بالایی داشته باشد.

طول عمر بالا . بیشتر سیستم های هواساز صنعتی از قطعات با کیفیت و بسیار مناسبی ساخته می شوند که می توانند به شکل موثری علاوه بر طول عمر بالا، هزینه های تعمیر و نگهداری را نیز به میزان چشمگیری کاهش دهند.

منبع1

منبع2

منبع3

دسترسی آسان

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

در حال حاضر مقاله مرتبط ثبت نگردیده است!

در حال حاضر پروژه مرتبط ثبت نگردیده است!

ثبت نظر