قیمت هواکش سانتریفیوژ

قیمت هواکش سانتریفیوژ به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هواکش ها در مدل های مختلفی در بازار موجود هستند و بر اساس نوع و کاربرد خود قیمت گذاری می شوند. به طور کلی هواکش های سانتریفیوژ به دلیل طراحی جدیدتر و پیچیده تر خود از مدل های آکسیال گران تر هستند. در ادامه در خصوص عوامل موثر بر قیمت هواکش سانتریفیوژ بیشتر توضیح خواهیم داد.

قیمت هواکش سانتریفیوژ یکی از عوامل تعیین کننده برای صاحبان صنایع است. معمولا افراد سعی می کنند بیشترین امکانات و خدمات را با کمترین هزینه دریافت کنند. در خصوص کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و حتی منازل هم شرایط به همین ترتیب است. بنابراین قیمت هواکش سانتریفیوژ به عنوان یکی از پرکاربرد ترین مدل های سیستم تهویه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. عوامل بسیار زیادی می توانند در تعیین قیمت نهایی این هواکش ها دخیل باشند. در ادامه به توضیح مهم ترین عوامل موثر بر قیمت هواکش سانتریفیوژ خواهیم پرداخت.

قیمت هواکش سانتریفیوژ یکی از عوامل مهم و تعیین کننده برای خرید مدل مناسب این هواکش ها است. قیمت معمولا در تمامی صنایع یکی از مهم ترین بحث های انتخاب و تهیه به شمار می رود و به عوامل مختلفی نیز بستگی دارد. در ادامه این متن به توضیح نقش عوامل مختلف بر روی قیمت هواکش سانتریفیوژ خواهیم پرداخت.

قیمت هواکش سانتریفیوژ به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل مختلف می توانند در کنار یکدیگر قیمتی معقول و مناسب برای هواکش ایجاد کنند. عوامل مختلف همانند جنس قطعات، شرکت سازنده، سیستم های حسگر به کار رفته و دیگر موارد مهم می توانند در کنار یکدیگر قیمت هواکش سانتریفیوژ را مشخص کنند. در ادامه به توضیح نقش عوامل مختلف بر روی قیمت هواکش سانتریفیوژ خواهیم پرداخت و سپس دلیل اهمیت قیمت این هواکش ها را توضیح خواهیم داد.

نقش حسگر ها و میزان مصرف بر قیمت هواکش سانتریفیوژ

حسگر های مختلفی به همراه سیستم های تهویه هوا مورد استفاده قرار گیرند که می توانند بر قیمت هواکش سانتریفیوژ نیز تاثیر بگذارند. این حسگر ها می توانند با تنظیم عملکرد هواکش میزان مصرف آن ها را نیز کاهش دهند و بدین ترتیب میزان مصرف انرژی هواکش نیز کمتر می شود.

دلیل اهمیت قیمت هواکش سانتریفیوژ

بودجه می تواند اصلی ترین بحث در هر جایی باشد. بنابراین باید به میزان مبلغی که می توانید برای دستگاه صرف کنید توجه نمایید. در بالا به عواملی که قیمت هواکش سانتریفیوژ را مشخص می کنند اشاره شده است. شما باید بر اساس اولویت های خود و همچنین بودجه موجود نوع دستگاهی که می خواهید را مشخص کنید و سپس بر همان اساس وارد بازار شوید و بهترین گزینه را تهیه نمایید.

هواکش ها در هر مکان یکی از مهم ترین دستگاه ها هستند و باید بهترین عملکرد را داشته باشند. بنابراین سعی کنید بر اساس بودجه و قیمت هواکش سانتریفیوژ مسائل مختلف بهترین گزینه را انتخاب نمایید تا بتوانید برای مدتی طولانی از این دستگاه بهره بگیرید.

برآورد قیمت هواکش سانتریفیوژ

شرکت ایرانیان فن

نقش نوع و مدل در قیمت هواکش سانتریفیوژ

هواکش سانتریفیوژ در مقایسه با مدل های دیگر از تکنولوژی پیشرفته تر و نیروی گریز از مرکز برای کار استفاده می کند. در این هواکش ها پروانه اصلی با زاویه ای به شکل عمودی بر روی محور اصلی سوار می شود و از این طریق با ایجاد نیروی گریز از مرکز موجب گردش هوا می شود. مدل های مختلف این هواکش ها بر اساس انحنای موجود در پروانه ها از یکدیگر تفکیک می شوند. به طور کلی سه مدل هواکش سانتریفیوژ در بازار موجود هستند. مدل فوروارد دارای پروانه های با انحنای رو به جلو است، مدل بکوارد پروانه های با انحنای رو به عقب دارد و مدل رادیال نیز پروانه هایی بدون انحنا دارد.

هر کدام از مدل های هواکش سانتریفیوژ کاربرد های متفاوتی دارند و به همین دلیل از نظر قیمتی نیز با یکدیگر متفاوت هستند. معمولا مدل های بکوارد به دلیل قابلیت استفاده در سیستم های تهویه مطبوع از قیمت بالاتری در مقایسه با دو مدل دیگر برخوردار هستند. دو مدل فوروارد و رادیال می توانند به ترتیب به عنوان فن های هواساز و همچنین تخلیه هوای آلوده به کار برده شوند و به همین دلیل در قیمت تفاوت زیادی با یکدیگر نخواهند داشت و ویژگی های دیگر می توانند تعیین کننده قیمت این دو مدل باشد.

نقش برند و شرکت تولید کننده در قیمت هواکش سانتریفیوژ

در بازار کنونی یکی از عواملی که بر قیمت محصولات تاثیر می گذارد برند محصول است. شرکت های مختلف بر اساس تجربه و کیفیت کار خود می توانند قیمتی بیشتر و یا کمتر بر روی محصولات خود بگذارند. هرچقدر نام شرکت تولید کننده بزرگتر باشد قیمت هواکش سانتریفیوژ تولیدی توسط آن ها نیز بیشتر خواهد بود. البته معمولا قیمت بالاتر و برند بهتر می تواند تضمین کننده کیفیت و طول عمر بیشتر محصول نیز باشد.

در کشور ما نیز شرکت های زیادی به واردات و همچنین تولید مدل های مختلف هواکش سانتریفیوژ می پردازند. کیفیت و همچنین شرکت تولید کننده محصول می تواند به شکل مستقیم بر روی قیمت تاثیر بگذارد. برخی شرکت های ایرانی از قطعات خارجی با کیفیت در محصولات خود استفاده می کنند که این نیز خود می تواند قیمت نهایی محصول را در حد نمونه های وارداتی افزایش دهد. البته پیش از خرید محصول باید به خوبی بازار را بررسی نماید تا بتوانید بهترین قیمت هواکش سانتریفیوژ را در کنار بالاترین قیمت به دست آورید.


@title


دیگر نکته ای که به برند و شرکت تولید کننده مربوط می شود ضمانت نامه های ارائه شده به همراه دستگاه است. هرچه ضمانت نامه معتبرتر و با زمان بیشتری باشد، قیمت هواکش سانتریفوژ نیز بیشتر خواهد بود. همیشه سعی کنید دستگاه هایی از برند معتبر و به همراه ضمانت های زیاد و کامل تهیه کنید تا برای مدتی طولانی خیالتان از هزینه های اضافی راحت باشد.

نقش محدوده قابل پوشش و نوع عملکرد در قیمت هواکش سانتریفیوژ

قدرت و توان تولیدی هواکش می تواند نقش اصلی را در قیمت آن ایفا کند. هر قدر توان تولیدی دستگاه بالاتر باشد قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. دستگاه های بزرگ از موتور های قدرتمند و پروانه های قوی استفاده می کنند و به همین علت قیمت تمام شده بالاتری نیز برای شرکت های تولیدی دارند. بعضی از مدل ها نیز از سیستم های تکمیلی دیگری برای افزایش توان تولیدی استفاده می کنند. برای مثال قیمت مدل هایی که از کوپله مستقیم استفاده می کنند با قیمت مدل های تسمه ای متفاوت است.

قیمت هواکش سانتریفیوژ به میزان پوشش ظرفیت تخلیه و افت فشار دستگاه نیز بستگی دارد. توان تولیدی باید با خروجی های مناسبی نیز همراه شود تا بتواند قدرت بالای هواکش را نشان دهد. هر مقدار منطقه تحت پوشش هواکش وسیع تر و کامل تر باشد قیمت هواکش نیز بیشتر خواهد بود.


@title


نقش نوع و محل نصب در قیمت هواکش سانتریفیوژ

قدرت هواکش باید با محل نصب و توان پوشش مناسب همراه شود. مدل های مختلف هواکش سانتریفوژ بر اساس نوع کاربرد خود می توانند در محل های مختلفی نصب شوند. محل نصب با دسترسی آسان و قدرت پوشش بالاتر می تواند قیمت هواکش سانتریفیوژ را افزایش دهد.

مدل هایی که در بیرون ساختمان نصب می شوند معمولا باید از استاندارد های بیشتری برای حضور در شرایط بد آب و هوایی استفاده کنند که این نیز خود می تواند قیمت این مدل ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

مدل هایی که محل نصب دشوارتر مانند روی دیوار ها و سقف ها دارند معمولا به دلیل دسترسی سخت تر از مدل های جمع و جور قابل نصب در مکان های قابل دسترسی ارزان تر هستند. البته این مورد را نیز در نظر داشته باشید که تعمیر و نگهداری مدل ها با دسترسی سخت نیز پر هزینه تر خواهد بود.


@title


نقش جنس قطعات در قیمت هواکش سانتریفیوژ

در تمامی محصولاتی که در صنعت تولید می شوند، قیمت اصلی بر اساس مواد استفاده شده در آن ها مشخص می شود. بیشتر مدل های هواکش سانتریفیوژ از بدنه هایی از جنس فلز ضد زنگ ساخته می شوند. هر مقدار جنس بدنه بهتر باشد و از آلیاژ های با کیفیت تری در بدنه دستگاه استفاده شده باشد، قیمت تمام شده برای مصرف کننده نیز بیشتر خواهد بود.

جنس مواد به کار رفته در موتور و اتصالات آن نیز نقشی کلیدی دارد. نوع جنس سیم پیچ ها و دیگر قطعات که می توانند بر روی قدرت و طول عمر دستگاه تاثیر مستقیم داشته باشند نیز تعیین کننده قیمت هستند. باید سعی کنید مدلی را انتخاب نمایید که بهترین کیفیت را با بهترین قیمت ارائه دهد.

دیگر بخشی که جنس آن می تواند قیمت را دستخوش تغییر کند پروانه هواکش است. پروانه ها میتوانند بر اساس نوع کاربری از جنس های مختلفی ساخته شوند. هر مقدار جنس پروانه به فلز های با کیفیت تر نزدیک شود قیمت نهایی محصول نیز بالاتر خواهد رفت.

قیمت هواکش سانتریفیوژ به چه عواملی بستگی دارد؟

هواکش سانتریفیوژ عملکردهای اساسی حرکت هوا را از یک مکان به مکان دیگر انجام می دهد. فن های گریز از مرکز در چندین نوع و اندازه مختلف وجود دارد که هر کدام مزایا، کاربرد و قیمت خاصی دارند. از آنجا که تنوع زیادی در کاربردهای فن مانند خشک کردن ، سرمایش ، انتقال ، هوادهی و تهویه و غیره وجود دارد ، مشخصات مورد نیاز برای انتخاب سیستم فن نیز متفاوت است. هواکش سانتریفیوژ با طراحی و مواد مناسب ، با در نظر گرفتن نیاز انتخاب شده و کارایی و قابلیت اطمینان خوبی را امکان پذیر می کند. انتخاب صحیح نوع فن بستگی به فاکتورهای خاصی از قبیل نوع و اندازه فن ، سرعت جریان هوا ، فشار استاتیک ، تراکم هوای قابل جابجایی ، مقاومت سیستم ، دامنه دما ، محدودیت فضا ، مواد مورد استفاده ، قیمت هواکش سانتریفیوژ و غیره دارد. در این مطلب به چند نمونه از عوامل موثر بر قیمت هواکش سانتریفیوژ اشاره می کنیم:

نوع و اندازه فن

فن های سانتریفیوژ بسته به پیکربندی تیغه های فن ، طراحی متنوعی مانند شیب عقب ، تیغه شعاعی ، منحنی رو به جلو ، طراحی ایرفویل و غیره دارند. این فن ها فشارهای متفاوتی از جریان هوا را ارائه می دهند. نوع فن مناسب باید انتخاب شود زیرا هرکدام دامنه کاربرد خاص خود را دارد و توانایی متنوعی برای انجام آن در فرآیند صنعتی دارد. همچنین انتخاب اندازه مناسب فن در طراحی سیستم از داشتن راندمان انرژی مناسب و عملکرد سیستم بسیار مهم است.

نرخ جریان هوا

میزان گردش هوا مشخص خواهد کرد که فن چگونه می تواند مواد را در برابر مقاومت سیستم اداره کند. مجرای اشتباه ، تأثیر سیستم یا نصب ناصحیح میراگرها می توانند تأثیر منفی بر جریان هوا داشته باشند. این موارد باید هنگام انتخاب سیستم فن مورد بررسی قرار گیرد ، به ویژه هنگامی که از فن ها برای پردازش مواد در فرآیند صنعتی استفاده می شود.

افت فشار

تمام اجزای كنترل مورد استفاده در ورودی یا خروجی یك سیستم فن ، تأثیر خود را بر جریان هوا كه از طریق سیستم عبور می كند ، خواهد داشت. از این رو هنگام تعیین نیازهای فشار برای هواکش سانتریفیوژ ، باید در نظر بگیرید محدودیت هایی در جریان هوا که در اثر حرکت هوا از طریق مجاری ، شیلنگ ، فیلترها ، لوله ها ، میراگرها و لواورها و سایر اجزای کنترل هوا در نظر گرفته می شود. در حین انتخاب فن ، افت فشار باید از طریق کلیه مجرای کار و سایر اجزای سیستم که جریان هوا را محدود می کنند در نظر گرفته شود.

مواد مورد استفاده

فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می شود که مواد مورد استفاده در سیستم فن در حال عبور هستند. انتخاب هواکش سانتریفیوژ با تیغه مناسب مهم است در غیر این صورت مواد روی تیغه ها جمع می شوند. برای هوای پاک تیغه های خمیده و ایرفویل به عقب کارآمد هستند ، در حالی که اگر مواد کثیف و گرانوله باشند ، چرخ های شعاعی مناسب هستند. در حین استفاده از مواد مرطوب ، فن های دارای پوشش مخصوص یا آسترهای مخصوص مواد استفاده شوند تا از خوردگی و ساییدگی جلوگیری شود. در صورت استفاده از درجه حرارت بالا ، از حفاظ حرارتی موتور ، کولرهای شافت ، مهر و موم شافت ، محفظه های عایق بندی شده در ساخت فن استفاده می شود تا از تأثیر دما بر روی سیستم فن جلوگیری شود.

دسترسی آسان

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

در حال حاضر مقاله مرتبط ثبت نگردیده است!

در حال حاضر پروژه مرتبط ثبت نگردیده است!

ثبت نظر